Reklama
 
Blog | Aleš Tůma

Antidiskriminace je rasistická

Čeští studenti vyhráli v soutěži o antidiskriminační plakát EU. Smutné vítězství. Antidiskrminační kampaň je totiž založená na uvažování, které je společné socialistům všech barev od marxistů přes naše hodné socánky až k neonacistům. Nevěříte?

Jde o uvažování založené na tom, že lidé nejsou jednotlivci nadaní svobodnou vůlí a jedinečnými vlastnostmi, ale jsou především členy určité skupiny: rasy, společenské třídy, pohlaví…

V případě nacistů byly určité skupiny podřadné a proto určené k vyhlazení. V tomto případě jsou podřadné, a proto jim musíme pomoci. Musíme na ně ukázat prstem a politovat je.

Na plakátu se nám vskutku sešly zajímavě postižení … například ženy. Netušil jsem, že být žena je něco jako být invalida. Tak to by asi ženy měly pobírat invalidní důchod, ne?

Reklama

Kromě toho nechápu, jak mohl vyhrát zrovna tenhle plakát, když je sám urážlivý. Jeden z panáčků říká "I am fat", i když správně politicky korektně by bylo něco jako "spatially challenged" nebo "generously proportioned". Podobně "black" je skoro stejně sprosté jako "nigger", správně je "African-American." Je vidět, že multikulti výchova v našem školství pokulhává, a proto je třeba navýšit rozpočet!!!

Na plakátu navíc chybí panáček "I am a politician", což je taky dosti smutný druh postižení, projevující se ztrátou kontaktu s realitou a chorobnou touhou kecat do života ostatním, navíc za jejich peníze.

Výraz "za jejich peníze" je důležitý. Nemám nic proti antidiskriminačním kampaním: pokud nemají podobu podobných plakátů hrazených z kapes daňových poplatníků a zvrácených politik typu americké affirmative action.

Diskriminace je kromě toho nedílnou součástí vlastnického práva. Dejme tomu že někoho zaměstnáte ve svojí firmě, protože je vám u pohovoru sympatický. To je diskriminace, která se děje dnes a denně. A co třeba takové studentské slevy? To je přece masově praktikovaná diskriminace na základě věku. Osobám starším 26 let je bezdůvodně účtována vyšší cena za zboží a
služby. Měla by proti tomu EU bojovat?

Má stát právo nutit politicky vyhraněného hospodského, aby si do hospody vpustil komunistu? Bigotního katolického kněze, aby za ministranta přijal homosexuála? Roberta Rosenberga, aby do porna s lolitkami angažoval herečky ve věku 50+? Nemá. Pokud se nám diskriminace nelíbí, měli bychom ty, kdo diskriminují, bojkotovat.

Ale zpátky ke studentským slevám: mně by vůbec nevadilo, kdyby je zakázali … těch pár ušetřených stovek ročně by mi určitě
vyplatili na dávkách pro bílé heterosexuální ateisty s dioptrickou
vadou a menšinovým politickým přesvědčením.

P.S.: naštěstí už jsou k dispozici lepší verze antidiskriminačního plakátu, například ta od kolegy Vemblouda:

antidiskriminacni plakat

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.
Reklama